Stories Hotel Kuloğlu

Stories Hotel Kuloğlu, Taksim Meydanı’na ve toplu taşımaya (tramvay, metro, deniz ulaşımı, otobüs) 2 dakikalık yürüme mesafesinde, İstiklal Caddesi’ne birinci paralelde ve sosyal hayatın tam kalbinde yer alıyor. İstanbul’un büyüleyici ve etnik karakterini profesyonelce taşıyan Stories Hotel Kuloğlu, 1880’lerin sonlarında inşası tamamlanmış Art Nouveau sanat akımının kuvvetli bir örneği. Beyoğlu’nun mimari dokusuyla tarihi yaşatan sokaklarından biri olan Ayhan Işık Sokağı’nda bulunan binamızın İstiklal Caddesi’ne olan uzaklığı 100m.

1889 yılından itibaren Papaz Okulu olarak kullanılan, daha sonra Saint Michael Okulu Laboratuarı olarak değerlendirildikten sonra İstanbul Bankası’na geçen Stories Hotel Kuloğlu, oldukça geniş bir bahçe içerisinde bulunuyor. Giriş katında bulunan ön ofis; konaklayan misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veriyor.

Ortalama 25-35 m²’lik 13 odadan oluşan Stories Hotel Kuloğlu’nun, üst katındaki odalarda teras/balkon, alt katlardaki odalarda ise french balkon bulunuyor. Yüksek tavanlı tarihi bina, misafirlerine 85 m2’ye yayılan geniş bir bahçe, cafe, pastane ve restoran, gibi alternatif alanlar da sunuyor.